Slide 1

Yerel Fikirlerin Yaratıcı Modası

HERKESİN VARDIR Bİ HAYALİ
Image is not available
Image is not available

İçerik Üreticisi Yazarlar ve Grafik Tasarımcılar için düşünülmüş, üretim, ajans ve marka simülasyonu.

Markalar Simülasyonu DOTTO Nedir?

Yerel Türkçe’deki anlamıyla “DOTTO” dikbaşlı, sert kişi anlamına gelmektedir. Japonca ve benzer dillerde ise dik duruş ya da nokta gibi anlamları ifade etmektedir.

Dışarıdan bakıldığında “DOTTO” sadece bir marka olabilir ancak köklerini çok daha derinden almaktadır. DOTTO, aslen Afrika, Güneybatı Asya ve Hint alt kıtasına yayılmış bir memeli türünün yani bal porsuklarının da nitelendiği bir sıfat anlamına da sahiptir.

Karşınızda ”Mahallenin Atarlı Çocuğu” ya da “Manyağın Oğlu” Bal Porsuğu, ‘en korkusuz hayvan’ unvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na da adını yazdırmış bir canlı. Korku hormonunun bulmadığı iddia edilen bu hayvan, aslandan yılana kadar her boyutta canlıya kafa tutabilir. Hatta yenileceğini bilse bile, girdiği mücadeleden vazgeçmez. Üstelik hemen hemen her zehre karşı ise doğuştan bir bağışıklığı vardır. 

Kalın derisi, sert pençeleri, keskin dişleri ve tüm zorluklar karşısında dimdik duruşu yani bize DOTTO’yu getirmesi, bu ihtişamlı uyumu, konfor ve tarz olmanın anahtarını vermişken bizlerde sizlerle bunu paylaşmak istedik. 

Öte yandan, DOTTO şirket gelirlerinin %91’lik hissesine hiçbir şekilde el değmeden, bağımsız ve kendisini doğayı korumaya adamış vakıflar, kimsesiz çocuklar ve sokak hayvanlarına ayırmıştır. Kalan %9’u ise Türkiye Cumhuriyeti Vergi Yükümlülükleri’ne ödenmektedir. Bu da demek oluyor ki şirket gelirlerinin hatırı sayılır kısmı her projede ihtiyaç sahiplerine gitmektedir. Siz de aldığınız her üründe bu güzel ve samimi yaklaşıma ortak olabilirsiniz. 

DOTTO, yerel fikirlerin yaratıcı modası fikri ile geri dönüşüme olanak sağlayan karbon ayak izi en düşük doğal malzemelerden en iyi ürünlerin elde edilmesi sayesinde gerek yerel gerekse Avrupa, Amerika ve Orta Doğu pazarında birçok tüketiciye diğer alışverişlerinden farklı olma imkânını sağlamıştır. Dahası, bunu yaparken de yardıma ihtiyacı olan pek çok kişi ve hayvan dostlarımıza bir umut olmuştur.

Neden DOTTO?

Yerel Türkçe’deki anlamıyla “Dotto” dikbaşlı, sert kişi anlamına gelmektedir. Japonca ve benzer dillerde ise dik duruş ya da nokta gibi anlamları ifade etmektedir.

Dışarıdan bakıldığında “Dotto” sadece bir marka olabilir ancak köklerini çok daha derinden almaktadır. Dotto, aslen Afrika, Güneybatı Asya ve Hint alt kıtasına yayılmış bir memeli türünün yani bal porsuklarının da nitelendiği bir sıfat anlamına da sahiptir.

Karşınızda ”Mahallenin Atarlı Çocuğu” ya da “Manyağın Oğlu” Bal Porsuğu, ‘en korkusuz hayvan’ unvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na da adını yazdırmış bir canlı. Korku hormonunun bulmadığı iddia edilen bu hayvan, aslandan yılana kadar her boyutta canlıya kafa tutabilir. Hatta yenileceğini bilse bile, girdiği mücadeleden vazgeçmez. Üstelik hemen hemen her zehire karşı ise doğuştan bir bağışıklığı vardır. 

Kalın derisi, sert pençeleri, keskin dişleri ve tüm zorluklar karşısında dimdik duruşu yani bize DOTTO’yu getirmesi, bu ihtişamlı uyumu, konfor ve tarz olmanın anahtarını vermişken bizlerde sizlerle bunu paylaşmak istedik. 

Neden DOTTO'ya üye olmalıyım?

İnternet üzerinde, Gizlilik ve Güvenlik Politikası gereğince ürünlerden satın alabilmek, ürünlerin doğru bir şekilde sizlere ulaştırılması adına üyelik işlemleri ile kendinize bir profil oluşturabilirsiniz. Zorunlu bir işlem kesinlikle değildir. Bilgiler alışveriş sepeti ve ödeme kanalları aracılığı ile tekrar sizinle teyit amaçlı sunulacaktır.

Kalite Değerlerimizi Neye Göre Belirledik?

En başta ürünlerin geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir malzemelerden seçilmesi,

Yerel Fikirlerin ya da geçmişte önemli bir yeri olan tasarımların, günümüzde modern ayaklarla yeniden canlandırılması ya da bize yön vermesi paralelinde; yeni ve kullanışlı modaya uygun eserleri ortaya koymaktayız.

Kupon Kodu Nedir?

İndirim Çarkına denk gelen bir ürün veya bir kampanya süresini kapsayacak şekilde müşteri memnuniyeti ve bütçesine sunulan 8 haneli 2 Sessiz harf ve 6 rakamdan oluşan fiyat değerlerine uygulanan indirim yöntemidir.

Peşin Fiyatına Taksit İmkanı Nedir?

Ürünlerin alışverişlerinde banka komisyon değerlerinin, ilgili kurumlar tarafından sunulan genel toplam ödemenin ay/yıl şeklindeki dağılımda fiyat farkı oluşturmamasıdır.

Yabancı Bir Cep Telefonu İle DOTTO'ya üye olabilir miyim?

Yabancı bir ülkeye ait cep telefon numarası ile maalesef kayıt olunamamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti operatörlerine kayıtlı bir cep telefon numarası gerekmektedir. Cep telefonu başında 0 girilmeden 10 haneli olarak yazılmalıdır.

Vintage Modası

Vintage denildiğinde çoğu kişinin aklına eskiler gelse de aslında Vintage moda veya Vintage tarz pek de eski günlere ait değildir. Örneğin, 80li yılları, eski hayatları, eski gelenekleri ve eskiden takip edilen modayı seven biri genelde antika ürünler ve antika zevkler ile ilgilenmektedir. Fakat Vintage, antikadan farklı olarak her 30 senede bir kendisini yenileyen modanın kendisidir.

 Vintage giyim, en az 10 en fazla 30 sene öncesine ait, biraz Retro biraz da eskilerden ilham alan bir bakış açısının günümüze uyarlanmasıdır. Fakat her Retro veya her eski esinti Vintage sayılmaz sayılamaz. Diyelim ki bir sabah kalktınız ve camdan dışarı baktığınızda havanın bulutlu ve kapalı olduğunu gördünüz ancak tam da havaya inat bir tarza bürünüp içinizdeki enerjiyi haykırmak istediniz. Öte yandan da havanın puslu ve kapalı olması da sizi eskilere götürdü. İşte tam da böyle bir anda günümüzden bir kot pantolon kaptınız, üstünüze de eski fakat şık bir bluz geçirdiniz. İşte şuan Vintage tarzın bir numaralı örneği oldunuz. 

Aynı atmosferi Ribana yaka bir Tshirt veya ceketle de yakalayabilirsiniz, kol uçları olan her hangi bir gömlek veya elbise ile de yakalayabilirsiniz.

Viskon Kumaş ve Türevlerinin Kalite Değerleri ile Bağdaştırılması

Viskon kumaş, terletme yapmayan, tüm sağlık koşullarına uygun, sürdürülebilir ve en önemlisi geri dönüştürülebilir doğal bir kumaştır. Kayın ağacından üretilen bir tekstil hammaddesi olan Viskon, aynı pamuk gibi selülozdan meydana gelmektedir ve bugün tam da ihtiyacımız olan doğala ve iyi olana yönelme eksiğimizi gidermektedir.

Çocukluğunda yaz tatiline gidenlerin ilk çocukluk ne hayalini süslemiştir? Aydın’ın ve bilhassa Söke’nin o bembeyaz pamukları. Sonralarda ise büyüyen bu çocuklar yine aynı yoldan gittiklerinde o eşsiz, en az üstünde yatmak istedikleri o bulutlar kadar beyaz, en az onlar kadar yumuşak olan bu pamukları görmez olmuşlardır.

İlk burada geri dönüşümün önemini kavrayan dünün çocukları, en az pamuk kadar kaliteli belki de ondan daha işlevsel bir kumaşın peşine düşmüşlerdir. Ve nihayetinde, Viskon kumaş ile tanışmışlardır.

Son olarak, kalite değerlerimiz çerçevesinde, sizler için en iyisini sunan Dotto felsefesine de yakışan bir şekilde erişiminize sunmuş olduğumuz ürünler, belki de kendinizin dahi bilmediği bir ihtiyacınız olan gerçeğe dönüşün kapılarını açacaktır.

Süprem Kumaş ve Türevlerinin Kalite Değerleri ile Bağdaştırılması

Kumaş denildiğinde akla bir veya birden fazla hammaddeden meydana gelen büyük parçalar akla gelmektedir. Benzer olarak süprem kumaş da pamuk, yün, ipek veya sentetik liflerden üretilen bir kumaş çeşididir.

Diğer kumaşlardan farkı, düşük gramajlı pamuk, yün, ipek vb. gibi hammaddelerin ilmeklerin tek iğne grubu ile üretilmesi ile oluşan tek katlı örme bir kumaş olmasıdır.

Daha önceden de belirtildiği üzere hem doğal hem de sentetik malzemeden meydana gelen süprem örgü kumaş, pamuklu ve polyester olarak ikiye ayrılmaktadır. En belirgin özelliği ise yıkama esnasında zarar görmemesidir.

Diğer özellikleri ise sırası ile aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Ön ve arka yüzlerinin birbirinden farklı olması,
  • Ter çekme özelliğine sahip olması,
  • Pek kırışmaması,
  • Hava alabilen yapısı sayesinde terlemeyi önlemesi,
  • Sağlığa zararlı maddeler içermemesi,
  • Kolayca yıkanabilir ve temizlenebilir olması,
  • Esnekliğe sahip olması fakat sünmemesi

Sonuç olarak, hafif ve sağlam bir yapıya sahip olan süprem kumaş her ne kadar her kıyafetin dikimi için uygun olsa da sık örgü yapısı dolayısı ile kış modasının vazgeçilmezlerinden olmuştur.

Geri Ödeme ve İade Politikası

Kimi zaman bizim için en güzel olduğunu düşündüğümüz bir ürünü büyük ve ani bir heves ile satın alırız, akabinde ise kargo sürecinin bitip heyecanla beklediğimiz o ürünün bir an önce elimize geçmesi için can atarız, fakat bazı sebepler yüzünden siparişimiz elimize ulaştığı zaman ürünler hayal ettiğimizden farklı görünebilir ya da taşınma sırasında başına bir şeyler gelmiş olabilir.

Bu durum gayet doğal olmakla beraber birçok bireyin başına çok kez gelmiştir. Bu sebeple, Dotto, müşteri memnuniyeti ve önce insan ilkesi ile bu ürünlerin değişimini sağlamaktadır.

  • İnternet mağazamızdan edinmiş oldunuz ürün veya ürünlerin değişimini, fatura kesim tarihinden başlayarak, ilk 15 gün içerisinde faturanızla beraber bizlere başvurarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bu kapsamda, dikkat edilecek birkaç husus söz konusudur;

  • İadesi yapılacak ürünlerin tam ve eksiksiz, ambalajı veya kutusu açılmamış şekilde olması gerekmektedir. Bu temelde, başka bir müşteri tarafından satın alınabilirliği, yani ürünün satışının tekrarı, mümkün olmayan ürünler iade ve geri ödeme kapsamı dışındadır.

Sonuç olarak, iade veya geri ödeme sürecini, adı geçen gereklilikler kapsamında, sipariş numarası, fatura numarası ve “iade/geri ödeme” gerekçesini belirten bir yazılı dilekçe ile e-posta üzerinden, canlı destek hatlarından bize ileterek işlemleri başlatabilirsiniz.